תעודות SSL, מה זה SSL ?

רוצים לתת לגולשים שלכם תחושת ביטחון? מעוניינים להצפין מידע רגיש
באתר? הגעתם למקום הנכון. חברת DnsCloud גאה לספק תעודות אבטחה SSL ולהציע לקהל הלקוחות פתרון אבטחה זמין שמתאים לכל תקציב. איתנו תקבלו תעודה שמבטיחה הצפנת מידע ברמה הגבוהה ביותר. בנוסף, לאחר הזמנת השירות יוצג על גבי האתר שלכם סימן של מנעול. הזמינו דרכנו שרת עם כתובת IP קבועה ותוכלו להשתמש במגוון תעודות אבטחה SSL כדי להגן על פרטיות הגולשים. החברה עומדת בסטנדרט המקובל בעולם להעברת מידע מאובטח באינטרנט, ואתם נהנים ממחיר אטרקטיבי של החל מ-60 ש"ח לשנה בלבד.
SSL זוהי שיטת הצפנה ואבטחה לדפי אינטרנט מאובטחים. דפים מאובטחים הם דפים שהתקשורת בינם לבין הדפדפן מוצפנת, ושזהות החברה או האדם המציג את הדפים ניתנת לבירור.

כאשר גולש מגיע לדף מאובטח, סימן מנעול מופיע בתחתית הדפדפן או בראשו  ולעיתים אף נשמע צליל נעילה.

אלו מסמנים לגולש שהדף מאובטח. לחיצה כפולה על סמל המנעול בעת ביקור בדף מאובטח תציג בפני המבקר את זהות החברה בעלת הדפים המאובטחים.

בעת לחיצה על המנעול מומלץ לבדוק את שם החברה שאחראית על ההצפנה, ולוודא שזו אכן חברה אמיתית.

 

החברה המנפיקה את מפתח ה SSL, המאפשר הצגת דפים מאובטחים, היא האחראית על נכונות המידע המופיע באתר.

לגולשים באינטרנט יש אמון רב יותר בדפים מאובטחים. בעת העבודה מול דף מאובטח, אפשר להעביר לדוגמא, מספר כרטיס אשראי מבלי לחשוש שאדםהמאזין לתקשורת בדרך הארוכה בין מחשבו של הגולש לאתר האינטרנט יוכל לקלוט את המספר ולהשתמש בו. בנוסף, גולש אל דף מאובטח  יודע שהוא יכול ליצור קשר עם בעלי אתר האינטרנט, כתובתם ומספרי הטלפון שלהם רשומים ואמיתותם נבדקה על ידי החברה שהנפיקה את מפתח ה SSL.

חברות כרטיסי האשראי מחוייבות שטפסיי הזמנה בהם מועברים מספרי כרטיסי אשראי יהיו מאובטחים בטכנולוגית SSL.

 

פיתוח נוסף, הוא תעודת SSL מסוג EV (מזהה אוטומטי), הכולל בתוכו מנגנון גילוי אתרים מזויפים (תופעת ה"דיוג"), שומר עליכם ומונע מכם ליפול קורבן לתרמיות ולאתרים מתחזים. במקום לחיצה על סימן המנעול, מציעים יותר ויותר אתרים את האפשרות כי הדפדפן יצבע אוטומטית: בצבע אדום יצבע אתר מתחזה - באתר כזה יש להימנע מלגלוש ולהעביר מידע פרטי כגון מס' חשבון בנק, פרטים מזהים וכו'.

ומאידך צבע ירוק יציין אתר אמין - באתר זה אפשר לגלוש בבטחה ובלי דאגה.

 

 

השקף מציג אתר המתיימר להיות אתר בנק, אך בפועל הינו אתר מתחזה. INTERNET EXPLORER 7 מיד מציג את הסכנה.

המערכת בודקת האם הקוד הכתוב באתר מתאים לתיאורו והאם האתר מתחזה, במידה וכן תוצג אזהרה.

 

תשתית הצפנת SSL הוקמה כפיתרון להעברת מידע חסוי ברשת האינטרנט. הרעיון הוא שכל העברת מידע מהמחשב שלך ואליו חזרה מוצפנת כך שציטוט לא חושף את המידע המועבר. תשתית SSL מתבססת על אישור דיגיטאלי (Certificate) הניתן למשל באמצעות גוף מאושר: לחיצה כפולה על סימן המנעול תציג את האישור, באם האישור אינו תקין (למשל - חוסר התאמה בין שם האתר לרשום באישור יופיע חלון ובו אזהרה, במקרה זה יש להפעיל משנה זהירות לפני שממשיכים הלאה, יתכן וגורם מסוים מתחזה עם אתר משלו לאתר / ארגון אחר)

בנוסף, תשתית SSL מבוססת על עיקרון בו לא נשמר מידע מקומי הקשור לתקשורת המוצפנת (למשל מס' כרטיס האשראי) על המחשב ובכך מספקת הגנה טובה למידע רגיש.

חשוב לציין שרק נוכחות סימן המנעול בתחתית/בראש הדפדפן מעידה על הצפנה, חשוב שלא להסתפק בהצהרה שהאתר מאובטח אלא לוודא זאת ע"י לחיצה כפולה על סימן המנעול.

 

סוגי אבטחה:

 

ככל שמפתח ההצפנה (מפתח ה SSL, המאפשר הצגת דפים מאובטחים. מפתח זה מונפק על ידי חברה מנפיקה) ארוך יותר, כך ההצפנה חזקה יותר והמידע מוגן יותר.כיום המפתחות הנפוצים בשוק הם באורך 128bit ו 40 bit.

העדיפות כמובן היא ל 128 ביט. כיום, רובם המוחלט של הדפדפנים מסוגלים להציג דף המוצפן באמצעות מפתח באורך זה.